Ogłoszenia Polskich Artystów Plastyków

Bezpłatne ogłoszenia artystyczne. Bezpłatne ogłoszenia twórców rękodzieła. Handel polską sztuką.

Promowane tutaj strony bezpłatnych ogłoszeń artystycznych i rękodzieła sponsorowane są przez ogólnopolski i znany portal projektowania stron internetowych.

Wyróżniona galeria

budowa stron internetowych

pomoc


Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania ...
 


1. Kto może publikować tu swoje ogłoszenia lub informacje?
Każdy, kto ma coś do powiedzenia w sferze tak obszernej jak sztuka. Ale Uwaga! Ogłoszenia i wszelkie wpisy nie dotyczące bezpośrednio działań i dziedzin artystycznych będą usuwane. Eliminujemy także sytuacje, w której Ktoś w ogłoszeniach reklamuje następne ogłoszenia - powodując dezorientację internautów. A więc pomimo związków ze sztuką, nie zaakceptujemy tu reklam innych serwisów ogłoszeń, toplist, aukcji, rankingów i stron ze spisem linków, służących jedynie do kierowania gości na inne strony, służących ewidentnie do generowania sztucznego ruchu na stronie, a nie zawierających istotnej, samodzielnej treści.

2. Czy można zamieszczać tu ogłoszenia typu Kupię - Sprzedam?
Zdecydowanie tak. Tablica Ogłoszeń służy do wszelkiej wymiany artystycznych informacji - w tym także informacji o handlu sztuką. W formularzu przygotowaliśmy nawet specjalną rubrykę do podawania cen oferowanych prac. Nasza wyszukiwarka wspisów potrafi również odszukiwać oferty w wybranym przedziale cenowym.

3. Czy mogą ogłaszać się tutaj firmy, sklepy lub inne witryny internetowe?
Tak. Jedynym warunkiem, które muszą spełnić to bezpośrednia działalność artystyczna. Ogłoszenia mogą dotyczyć wielu tematów: oferty sklepowej dla artystów, handlu sztuką, imprez kulturalnych, planowanych wystaw, plenerów, konkursów. Ogłoszenia mogą promować strony internetowe, własną twórczość i wszelkie inne artystyczne publikacje. Ogłoszenia mogą zawierać informacje o kursach, szkoleniach oraz ofertach placówek kulturalnych. Ogłoszenia mogą też dotyczyć poszukiwań prac, propozycje wyceny lub informacje o dziełach zaginionych. Preferujemy wpisy i linki do indywidualnych stron artystów. Zdecydowanie unikamy sytuacji "łańcuszka", kiedy jeden wspólny serwis (galeria, aukcje, katalog) reklamuje następną "grupową witrynę". Prowadzi to dezorientacji internautów, poszukujących konkretnych tematów, konkretnych prac lub konkretnych autorów.

4. Czy publikacja ogłoszenia jest płatna?
Nie. Serwis artystycznych ogłoszeń jest bezpłatny. Jeśli w przyszłości ilość publikowanych zdjęć będzie wymagała zwiększenia pojemności serwera oraz zwiększenia limitu transferu dla Waszych ogłoszeń - rozważymy opcję odpłatnej publikacji plików dołączonych do ogłoszeń. Na dzień dzisiejszy wszystkie dostępne opcje są darmowe.

5. Jak mam założyć tutaj swoje konto?
Maksymalnie uprościliśmy nasz serwis. Nie musisz zakładać konta. Nie musisz się logować. Nie musisz pamiętać loginów i haseł. Aby ukazały się Twoje informacje wystarczy po prostu dodawać ogłoszenia.

6.
Jak dodać własne ogłoszenie?
Wyłącznie poprzez formularz dodania! Prosimy bardzo dokładnie wypełnić możliwie wszystkie pola. Im więcej podasz informacji naszym gościom - tym Twoja oferta, informacja lub zaproszenie będą bardziej wiarygodne. Niektóre pola (zaznaczone gwiazdką) są obowiązkowe. Formularz składa się z dwóch części: informacyjnej (wpisujesz tam treści ogłoszenia i dane kontaktowe) oraz  załadunkowej (podajesz tam pliki swoich zdjęć, które mają ukazać się w ogłoszeniu). Po wypełnieniu pól, przepisujesz z obrazka kod sprawdzający ogłoszenie i naciskasz Zatwierdź. Jeśli dane są poprawne, a w szczególności jeśli poprawne są pliki zdjęć wgrywane do ogłoszenia - Twój wpis zostanie wstępnie przyjęty przez system. Potem odbierz list z podanej w ogłoszeniu skrzynki e-mail i automatycznie potwierdź publikację ogłoszenia.

7.  Jak wypełniać te wszystkie rubryki? 
Najlepiej wypełnić wszystkie pola, internauci lubią mieć pełną informację. Najpierw przygotujmy sobie pliki zdjęć jeśli chcemy dołączyć je do ogłoszenia (wyłącznie .jpg  maks. 100 KB) pod koniec wypełniania formularza system poprosi nas o dodanie obrazków. Potem wpisujemy po kolei informacje zawarte w ogłoszeniu: wybieramy Kategorię Tematyczną, wpisujemy "chwytliwy" tytuł informacji oraz treść samego ogłoszenia, która zawierać może aż 1000 znaków. Jeśli nasze ogłoszenie zawiera ofertę sprzedaży usług lub dzieła sztuki podajemy cenę, następnie wybieramy długość czasu wyświetlania naszej informacji. Potem przechodzimy do danych kontaktowych, im bardziej dokładne - tym nasza informacja jest bardziej profesjonalna. Jeśli posiadają Państwo własna stronę www, koniecznie podajcie jej krótki tytuł i adres. Serwis Ogłoszeń będzie intensywnie promował witryny podane w ogłoszeniach! Dokładne i wyczerpujące dane zdecydowanie pomogą internautom wyszukać Waszą propozycję wśród wielu innych propozycji! Nasza wyszukiwarka anonsów promuje ogłoszenia z dokładnym wypełnieniem wszystkich rubryk.

8. Jakie zdjęcia mogę dodać do ogłoszenia?
Przede wszystkim bezpośrednio związane z treścią ogłoszenia. System pozwoli na dodanie do Twojego wpisu do czterech fotografii o takich parametrach: wyłącznie pliki .jpg - każdy plik może zajmować maksymalnie 100 KB

9. Czy można poprawić lub zmienić swoje ogłoszenie?
Nie można! Ponieważ ogłoszeniodawcy nie zakładają tu swoich indywidualnych kont - nie ma możliwości ingerowania w opublikowane już informacje. Prosimy bardzo uważnie czytać komunikaty serwisu i bardzo starannie wypełniać formularz. System przed ostatecznym zatwierdzeniem publikacji wyświetla dla sprawdzenia wszystkie podane dane i kliknięcie Zatwierdź oznacza ostateczną decyzję o takiej wersji ogłoszenia.

10. Co oznacza "obrazkowy kod sprawdzający", na czym polega "aktywacja ogłoszenia"?
Przed ostatecznym zatwierdzeniem publikacji ogłoszenia trzeba w ostatnim polu formularza przepisać indywidualnie generowany kod z wyświetlanego obok obrazka (to takie zabezpieczenie przed automatycznym i masowym dodawaniem anonsów). Aktywacja ogłoszenia polega na odebraniu ze skrzynki e-mail listu, wysłanego przez system z linkiem aktywującym każdą publikację. Należy kliknąć w podany tam link, co będzie oznaczało potwierdzenie dla systemu autentyczności ogłoszenia. Aktywacja ma na celu sprawdzenie wiarygodności podanego w ogłoszeniu e-maila i zabezpieczenie przed ukazaniem się w serwisie automatycznie generowanych publikacji.

11.
Ile ogłoszeń mogę opublikować? I w jak długim okresie?
Z uwagi na brak opłat za dodawanie ogłoszeń - ilości Waszych wpisów muszą być limitowane. Ilości ogłoszeń dla jednego użytkownika mogą się zmieniać i są podawane w regulaminie. Aktualnie administrator zgadza się na publikację sześciu różnych ogłoszeń przez jedną osobę/instytucję w jednym czasie. Ogłoszenia mogą wyświetlać się przez 30, 60 lub 90 dni zgodnie danymi podanymi w formularzu dodania. Po tym okresie system wygeneruje do Państwa e-mail z informacją o końcu emisji ogłoszenia. A zatem publikacja np. siódmego ogłoszenia będzie możliwa po zakończeniu emisji któregoś z sześciu wcześniejszych. Jakiekolwiek próby omijania limitów traktowane są jak oszustwo i kończą się blokadą użytkownika w całym serwisie.

12. Co znaczy komunikat "nie masz uprawnień do dodania tego ogłoszenia"?
Oznacza niestety utratę przywileju publikacji w naszym serwisie. Oznaczać też może, że do ogłoszenia próbowano dodać niedozwolony adres www np. link do toplisty, link do jakiejś aukcji lub katalogu stron. Drodzy internauci! Oddajemy Wam do dyspozycji kompletny, rozbudowany a przede wszystkim bezpłatny serwis. Oczekujemy poszanowania zasad, których wymagamy przy korzystaniu z niego. Decyzja administratora o blokadzie jest konsekwencją naruszania regulaminu, omijania limitów, działania na szkodę serwisu lub podawania w swoich ogłoszeniach błędnych, nieprawdziwych danych. Oznacza też, że w przeszłości próbowano dodawać ogłoszenia nie związane ze sztuką lub zamieszczano w nich adresy stron lub zdjęcia, które nie powinny znaleźć się w naszym katalogu i galerii.

13. Jak mam dodać link swojej strony do waszego Katalogu Adresów?
Wystarczy dodać swoje ogłoszenie, zawierające adres www. System automatycznie umieści Waszą stronę w Katalogu i zaszereguje ją do odpowiedniej kategorii tematycznej. Oczywiście link musi prowadzić do strony zgodnej z regulaminem.

14. Jak dodać swoje prace do podstrony Galeria?
Wystarczy dodać swoje ogłoszenie, zawierające pliki zdjęć. System automatycznie umieści fotografie Waszych prac w Galerii i zaszereguje je do odpowiedniej kategorii. Oczywiście prezentowane zdjęcia muszą być zgodne z regulaminem.

15. Dlaczego nie otrzymałem od Was odpowiedzi na mój e-mail?
Bardzo starannie opisujemy nasze działania. Prosimy dokładnie przeczytać wszelkie informacje podane na stronach Pomoc, a szczególnie zasady działalności zawarte w Regulaminie i Polityce Prywatności.

16. Czy warto się ogłaszać? Czy ktoś ogląda te strony?
Adres ekspozycje.pl to jest jednym z najpopularniejszych wśród ludzi aktywnie działających w internetowym świecie sztuki. Od kilku lat skutecznie promujemy Waszą działalność artystyczną, a od lutego 2006 pod tym adresem internauci mogą znaleźć Wasze informacje i zaproszenia.


17. Dlaczego nie widać mojego ogłoszenia?
Prosimy sprawdzić pocztę, odebrać list i automatycznie potwierdzić emisję. Jeśli mimo to ogłoszenie nie wyświetla się - to prawdopodobnie administrator uznał, że coś jest z nim - nie tak. Np. nie posiada tytułu, ma niewystarczającą albo mylną treść; wpisy nie są podawane w odpowiednich rubrykach lub też podane dane kontaktowe nie mogą być poważnie traktowane. Ekspozycje Sztuki - to serwis moderowany! Prosimy nie traktować Serwisu Ogłoszeń wyłącznie jako katalogu stron, w którym można wpisywać "cokolwiek" aby tylko pokazać link do swojej strony. Takie wpisy są blokowane!

18. Dlaczego link w ogłoszeniu wskazuje na inną stronę?
Wprowadzając w formularzu adres swojej witryny koniecznie pamiętajcie aby podawać go razem z protokołem http:// Jest to konieczne, aby link w ogłoszeniu prowadził dokładnie do Waszej strony


19. Dlaczego system odrzuca moje ogłoszenie o mojej aukcji?
Nasi goście przeglądając Wasze ogłoszenia spodziewają się rzetelnych i konkretnych informacji o sprzedawanym towarze, a nie następnego linku do następnego serwisu. Serwis Ogłoszeń Artystycznych ekspozycje.pl pozwala na handlowanie i zamieszczanie wszelkich informacji dotyczących sprzedaży swoich prac. Pozwala na podawanie opisu i wyszukiwanie cen, zdjęć i kontaktu sprzedającego z kupującym. Publikacja ogłoszenia, które w zamierzeniu ma prowadzić do następnego ogłoszenia - w tym przypadku ogłoszenia o sprzedaży na aukcji - jest traktowana jako specyficzny rodzaj spamu, który może dezorientować internautów. Nie akceptujemy takich działań.

Polska sztuka w internecie. Polskie rękodzieło i twórczość regionalna. Portal dla artystów, kolekcjonerów i miłośników sztuki. Sztuka współczesna, wydarzenia kulturalne w Polsce.

zakładanie strony

WIADOMOŚCI O SZTUCE. HANDEL DZIEŁAMI SZTUKI. POPULARNE SERWISY KULTURALNE. SPRZEDAŻ PRAC ARTYSTYCZNYCH.

ART OGŁOSZENIA ARTYSTYCZNE

polskie skrypty stron @ ekspozycje.pl